WSPOMNIENIE O WŁADYSŁAWIE DZIERWA

7.06.2022 r.  pożegnaliśmy Władysława Dzierwę wieloletniego członka Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich w Tarnowie. „Odprowadzamy Cię dzisiaj z naszym sztandarem w którego poczcie zawsze jak tylko pozwalało na to zdrowie i siły uczestniczyłeś”.
Władysław,  pochodził z rodziny mjr Edwarda Kawa – Kawickiego zamordowanego przez NKWD w Charkowie. Uczestnictwo niemal we wszystkich uroczystościach patriotycznych organizowanych na terenie Tarnowa jak i powiatu poczytywał sobie za honor i obowiązek.
Z dumą chodził w poczcie sztandarowym Tarnowskiej Rodziny Katyńskiej bądź ze światłem pamięci czy wiązanką kwiatów. Zawsze można było Go zobaczyć na mszy świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny i pomordowanych na wschodzie.
Swoją postawą uświadamiałeś nam, że jesteśmy odpowiedzialni za to, aby pamięć o ofiarach zbrodni katyńskiej nigdy nie zginęła.
Nie tylko powinniśmy oddawać im hołd, ale ich ofiara życia ma również uświadomić nam, że takie wartości jak naród i państwo są naszym dziedzictwem – często przypominał śp. Władysław.
Uważał, że dziedzictwo, które otrzymaliśmy od naszych przodków musimy przekazać przyszłym pokoleniom.
Żegnając Cię dzisiaj Władysławie dziękujemy za życiową prawość i sumienność, a nasze modlitwy niech wspierają Twoją wiekuistą przyszłość.
Spoczywaj w pokoju!

 

Bogumiłowice, 7 czerwca 2022 roku